Portal CapitalClub używa plików cookies. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności Wyrażam zgodę

Zyskowność i ryzyko inwestycji w pożyczki

2020-10-14 09:00 | Autor: CapitalClub

Jeśli szukasz sposobu, ktory pozwoli Ci zarobić trochę pieniędzy i nie boisz się ryzyka oraz masz nadwyżki finansowe, to świetnie się składa. Pożyczki społecznościowe stanowią szansę na powiększenie zainwestowanej wcześniej sumy o kwotę, której wysokość zależy od ustalonego przed podpisaniem umowy oprocentowania.

Zyskowność inwestycji

Rozwiązanie jest bardzo korzystne dla inwestorów, którzy wypłacone pieniądze mogą zainwestować w kolejne pożyczki. Decydując się na reinwestowanie dana osoba zyskuje bonus, który przypomina oprocentowaniem składane, który sprawia, że odsetki naliczane są nie tylko od zainwestowanej kwoty, ale również od reinwestowanych odsetek. Osoby decydujące się na udzielenie pożyczki społecznościowej, mogą dodatkowo zabezpieczyć swoje inwestycje. Wystarczy, że zdecydują się na dywersyfikacje inwestycji (rozdzielenie jej na kilka różnych, mniejszych pożyczek).

Ryzyko związane z inwestycją

Należy dokładnie sprawdzić potencjalnych pożyczkobiorców w zakresie prowadzonej działalność gospodarczej, jej dochodowości i rodzaju zabezpieczeń jakie przedstawiają, to pozwala zmniejszyć ryzyko. Stałe oprocentowanie to kolejna forma zabezpieczenia, pozwalająca zredukować ryzyko stopy procentowej. Każda inwestycja to ryzyko, dlatego tak ważna jest rozwaga i możliwe dokładne weryfikowanie inwestycji.

Używamy plików cookies

All attendees are expected to formally register for the event. Once registered, you will receive a confirmation receipt by e-mail.