Portal CapitalClub używa plików cookies. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności Wyrażam zgodę

Finansowanie przedsiębiorców zajmujących się flipami

2021-01-28 12:00 | Autor: CapitalClub

Rynek nieustannie się rozwija, a chcący nadążyć za nim przedsiębiorcy muszą się do niego dostosowywać i mieć środki na kolejne inwestycje. Co zrobić w sytuacji, gdy tych pieniędzy nie mamy lub sporo nam brakuje? Gdzie można pozyskać środki na inwestycje oprócz tradycyjnych źródeł finansowania.

Coraz większą popularnością cieszy się finansowanie przedsiębiorców poprzez platformy pożyczek społecznościowych. Wśród różnych propozycji finansowania przedsięwzięć gospodarczych, coraz częściej pojawiają się propozycje finansowania społecznościowego przedsiębiorców zajmujących się flipami.

Czym są takie inwestycje i jak wyglądają?
Sprawdźmy!

Czym jest flip?

Zanim zajmiemy się kwestią finansowania, konieczne jest zapoznanie się z tajemniczo brzmiącym pojęciem, które wielu z nas nic nie mówi. Jego nazwa to zapożyczenie z języka angielskiego, pochodzące od słowa “house flipping”. Jego mianem określa się zakup mieszkania w bardzo niskiej cenie, jego renowację oraz sprzedaż z zyskiem - w krótkim okresie czasu. Im szybsza sprzedaż, tym szansa na realizację większej liczby transakcji nieruchomościami w jednym roku, a także wyższy zysk.

Oczywiście należy pamiętać, że zajmowanie się flipami wymaga doskonałej znajomości rynku nieruchomości, kompetencji w projektowaniu atrakcyjnych wnętrz doświadczenia w prowadzeniu remontów. W nagrodę zyski z pojedynczych flipów pojawiają się w krótkim 3-6 miesięcznym terminie.

Finansowanie przedsiębiorców zajmujących się flipami.

Właściciele firm, którzy potrzebują pieniędzy pod nowe inwestycje związane z flipami potrzebują finansowania krótkoterminowego. To bardzo odpowiada inwestorom zaangażowanym w pożyczki społecznościowe, którzy chętnie inwestują krótkoterminowo z nadzieją na możliwość reinwestycji zarobionych środków w kolejne projekty.

Co więcej, pożyczki takie mogą zostać zabezpieczone hipoteką na nieruchomości będącej przedmiotem inwestycji flipowej co chroni zainwestowany kapitał.

Używamy plików cookies

All attendees are expected to formally register for the event. Once registered, you will receive a confirmation receipt by e-mail.