Portal CapitalClub używa plików cookies. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności Wyrażam zgodę

Czym są pożyczki społecznościowe?

2020-03-01 09:00 | Autor: CapitalClub

Poszukując wsparcia finansowego na korzystnych warunkach warto zainteresować się zagadnieniem social lending. Pożyczki społecznościowe to propozycja dla osób, które chcą sfinansować swój pomysł lub potrzebują wsparcia w prowadzeniu biznesu. Opcja ta od dawna funkcjonuje m.in. w Wielkiej Brytanii, gdzie powstawały pierwsze portale zajmujące się pośrednictwem w pozyskiwaniu funduszy. W Polsce oferta ta wciąż stanowi niewykorzystany potencjał. Istotą social lending jest zawieranie transakcji między podmiotami, które nie są instytucjami finansowymi.

Na naszej stronie swoje oferty zamieszczają wyłącznie przedsiębiorcy, którzy pozyskują środki od prywatnych inwestorów. Strony uzgadniają warunki, na jakich udzielone jest wsparcie finansowe – m.in. długość zobowiązania oraz oprocentowanie. Zaletą tego rozwiązania jest możliwość uzyskania niezbędnych funduszy w stosunkowo krótkim czasie. Wystarczy umieść swoją ofertę na naszym portalu, uzupełnić niezbędne dane i załączyć wymagane dokumenty. Inwestorzy spośród dostępnych inwestycji wybierają te najbardziej im odpowiadające i zgłaszają się do przedsiębiorcy z ofertą pożyczki społecznościowej.

Używamy plików cookies

All attendees are expected to formally register for the event. Once registered, you will receive a confirmation receipt by e-mail.