Portal CapitalClub używa plików cookies. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności Wyrażam zgodę

Zalety i wady pożyczek społecznościowych

2020-06-01 09:00 | Autor: CapitalClub

Stanowią alternatywę dla tradycyjnego kredytu pozyskiwanego w banku, a także chwilówek. Mowa oczywiście o pożyczkach społecznościowych, które od pewnego czasu stanowią formę wsparcia zarówno dla małych, jak i dużych firm. Dlatego też dzisiaj sprawdzimy jakie mają wady i zalety.

Zalety pożyczek społecznościowych

  1. Krótki czas oczekiwania: z racji tego, że pieniądze pożyczasz od osoby prywatnej czas przeznaczony na analizę sytuacji finansowej, sprawdzenie zdolności kredytowej czy zgromadzenie niezbędnych dokumentów trwa o wiele krócej, niż gdy starasz się o kredyt w banku.

  2. Możliwość uzyskania wysokiej kwoty: ponieważ to, ile chcesz pożyczyć nie jest uzależnione od Twoich zarobków, a inwestorzy oferują różne kwoty. Co więcej o pieniądze możesz starać się u kilku z nich i w ten sposób zebrać niezbędną sumę, oczywiście w granicach rozsądku.

  3. Szansa na uzyskanie niższego oprocentowania: ponieważ ustala się je indywidualnie z inwestorem, co daje możliwość negocjacji

  4. Źródło dochodu: jako inwestor masz bowiem szansę zarobić na pożyczonych innej osobie pieniądzach.

Wady:

  1. Wysokie opodatkowanie: ponieważ składa się na nią podatek PPC w wysokości 0,5% oraz Belki w wysokości 19%.

  2. Ryzyko: mimo, że portal zabezpiecza użytkowników, jako inwestor nie masz 100% pewności, że odzyskasz zainwestowaną kwotę.

Używamy plików cookies

All attendees are expected to formally register for the event. Once registered, you will receive a confirmation receipt by e-mail.