Portal CapitalClub używa plików cookies. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności Wyrażam zgodę

Kiedy zacząć inwestować? Poradnik dla początkujących

2020-07-01 09:00 | Autor: CapitalClub

O tym, aby dużo zarabiać marzy wielu z nas, niestety praca, którą wykonujemy nie zawsze daje taką możliwość. Jeśli nie boisz się ryzyka i jesteś gotowy włożyć pieniądze po to, aby za jakiś czas zyskać więcej, to zacznij inwestować! Jak to zrobić? Sprawdź w naszym poradniku dla początkujących!

Zanim zaczniesz inwestować odpowiednio się przygotuj:

  1. Pozbądź się długów, które masz, spłać wszystkie pożyczki, chwilówki czy inne rzeczy, które będą zmniejszały zyski z inwestycji. W ten sposób nawet jeśli ona się nie powiedzie będziesz mieć czyste konto.

  2. Zabezpiecz oszczędności: bez względu na to czy dopiero zaczynasz czy masz już doświadczenie w inwestowaniu nigdy nie wkładaj w nie wszystkich pieniędzy. Miej zabezpieczenie na wszelki wypadek, a pieniądze zawsze przechowuj w banku.

  3. Zdobądź doświadczenie: zanim wejdziesz na rynek przygotuj się, pomogą Ci w tym strony branżowe, książki, kursy. Zapoznaj się także z prawem dotyczącym finansów. Im więcej wiesz, tym większe są Twoje szansę na pomnożenie kapitału.

Pamiętaj, że każda inwestycja wiąże się z ryzykiem, ale może też przynieść wiele korzyści, najważniejsze jest, żeby wszystko dobrze przemyśleć, a nie działać pod wpływem chwili.

Używamy plików cookies

All attendees are expected to formally register for the event. Once registered, you will receive a confirmation receipt by e-mail.