Portal CapitalClub używa plików cookies. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności Wyrażam zgodę

Pożyczka pod hipotekę nieruchomości
Spłata Funduszu Finansowego

Zebrano: 108 000 zł

Kwota inwestycji: 100 000 zł

Termin zakończenia 03-05-2021
Wynagrodzenie 20%
Okres pożyczki 12 miesięcy
Rodzaj pożyczki Kapitałowo-Odsetkowa
Zabezpieczenie
  • Weksel in blanco
  • Hipoteka
  • Oświadczenie o dobrowolnym poddaniu się egzekucji

Do końca: Zakończono

Pani Magdalena wraz z współmałżonkiem większość swoich dochodów uzyskuje z pracy za granicą kraju. W prowadzeniu działalności pomagał im odnawialny kredyt od jednego z funduszy finansowych. W związku ze zmianą swojej strategii biznesowej fundusz ten wycofał się z tego typu finansowania i zaistniała konieczność spłaty zadłużenia. Pożyczkobiorca zwraca się do inwestorów CapitalClub.pl o pomoc w tej spłacie. Dotychczasowa obsługa tego kredytu do tej pory przebiegała bezproblemowo (załącznik)

 

Celem pożyczki będzie spłata zobowiązania wobec funduszu pożyczkowego (ok. 54.000zł). Spłata tej pożyczki zgodnie z wystawioną promesą kredytową spowoduje powrotne przeniesienie własności na Panią Magdalenę. Pozostała część pożyczki przeznaczona zostanie na bieżące finansowanie działalności oraz na pokrycie kosztów uzyskania tego dofinansowania. Promesa kredytowa w posiadaniu CC - do udostępnienia zainteresowanym inwestorom.

 

Zabezpieczeniem pożyczki będzie hipoteka nieruchomości (na I miejscu w IV części KW nr KR1W/00033425/5), o wartości ok. 450.000 zł. Jest to dom jednorodzinny w m. Ryczów 30 km od Krakowa, 5 km od parku rozrywki Energolandia w Zatorze. (galeria zdjęć). Dodatkowym zabezpieczeniem będzie oświadczenie pożyczkobiorcy o dobrowolnym poddaniu się egzekucji w myśl art. 777 kpc oraz weksel in blanco. 

 

Pożyczkobiorca wraz z małżonkiem osiągają dochody pozwalające na bezproblemową spłatę pożyczki wg oświadczenia - 7.000 netto miesięcznie.

 

 Proponuje się następującą formę spłaty pożyczki:

- miesięczna rata w wysokości 2.000 zł obejmująca: spłatę wynagrodzenia (ok 1000 zł)

- miesięczną spłatę części kapitału (ok 1000 zł),

-  pozostała część kapitału zostanie spłacona w ramach ostatniej 12 raty.

Miesięczne spłaty zabezpieczone będą bieżącymi dochodami pożyczkobiorcy i jego współmałżonka. Środki na spłatę kapitału pochodzić będą ze sprzedaży trzech działek budowlanych o łącznej powierzchni 0,7 ha w Oświęcimiu (KW nr KR1E 00006427/5). Wartość rynkowa gruntów przewyższa wysokość pożyczki wraz z wynagrodzeniem.

 

Finalizacja transakcji polegać będzie na notarialnie sporządzonej trójstronnej umowie z udziałem: przedstawiciela Inwestora (inwestorów) CapitalClub.pl, przedstawiciela funduszu pożyczkowego oraz pożyczkobiorcy i jego współmałżonka. Efektem podpisanej umowy będzie przywrócenie własności nieruchomości będącej zabezpieczeniem pożyczki – pożyczkobiorcy oraz ustanowienie hipoteki dla  inwestora (inwestorów) CapitalClub.pl na I miejscu w cz. IV Księgi Wieczystej tej nieruchomości.

Kwota Wynagrodzenie Data Inwestor
8000 17 % 2021.04.01 systemat21
100000 19 % 2021.05.03 cristoforo

Aby uzyskać dostęp do danych pożyczkobiorcy należy się zalogować.

Zaloguj się

Aby uzyskać dostęp do dokumentów należy się zalogować.

Zaloguj się

Aby zadać pytanie należy się zalogować.

Zaloguj się

Opiekun klienta

Andrzej Górecki

+48 663 233 533
a.gorecki@capitalclub.pl

Masz pytania?

Wystarczy, że podasz nr telefonu i oddzwonimy o dogodnej porze.

Preferowany termin rozmowy:

Używamy plików cookies

All attendees are expected to formally register for the event. Once registered, you will receive a confirmation receipt by e-mail.