Aktualności > JAK ZOSTAĆ DAWCĄ KAPITAŁU I NA TYM ZAROBIĆ?

JAK ZOSTAĆ DAWCĄ KAPITAŁU I NA TYM ZAROBIĆ?

2016-03-18 14:29:01
Joanna Jawor

Powiedzenie „masz to jak w banku” staje się coraz mniej wiarygodne. Ostatnie wydarzenia na Cyprze wprowadziły duże zamieszanie wśród osób, które ulokowały w bankach swoje pieniądze. Po pierwsze, większa część obywateli nie mogła przez wiele dni w ogóle wybrać żadnej kwoty z bankomatu, później jej wysokość została ograniczona do 300 euro dziennie.

Co więcej posiadacze poniżej 100 tysięcy euro na rachunkach bankowych zostali zmuszeni do zapłaty 6,75% od swoich depozytów, wszyscy inni 9,9%. Wielu Polaków zaczęło zadawać sobie pytanie: czy nas również może to spotkać? Czy moja gotówka jest bezpieczna w bankach? Czy mogę gdzie indziej ulokować swoje pieniądze?. Pożyczki społecznościowe stają się coraz ciekawszym rozwiązaniem dla tych, którzy chcą dobrze zainwestować gotówkę i dla tych, którzy chcą pożyczyć pieniądze. Coraz więcej małych przedsiębiorców ma problem z uzyskaniem kredytu, a nie może czekać z innowacjami i zmianami, ponieważ w obecnych realiach rynkowych duży nacisk kładzie się na rozwój i zdobywanie nowych klientów. Tutaj wkraczają do akcji platformy pożyczkowe takie jak CapitalClub, które łączą pożyczkodawców i sprawdzonych pożyczkobiorców.

 

Pożyczki społecznościowe są doskonałym rozwiązaniem zarówno dla inwestorów sfrustrowanych niskim dochodem oraz dla zdesperowanych właścicieli małych firm spragnionych rozwoju i finansowego przetrwania. W przeciwieństwie do kredytów bankowych tutaj zasady są proste: pożyczkodawca wybiera spośród zamieszczonych na portalu projektów, najciekawszy pod względem potencjalnego zysku oraz związanego z nim ryzyka.

 

Potencjalny dawca kapitału sam decyduje ile procent zysku osiągnie w określonym czasie i nie ograniczają go sztywne ramy tak jak w przypadku lokat bankowych. W efekcie ci, którzy nie posiadają gotówki na rozwój firmy mają ułatwiony kontakt z ludźmi, którzy są gotowi pożyczyć pieniądze powyżej rynkowej stopy procentowej, bez pośrednictwa banku. O przewadze takiego rozwiązania świadczy fakt możliwości oceny wiarygodności pożyczkobiorcy, stosunkowo wysokie oprocentowanie, a także dywersyfikacja ryzyka, ponieważ pożyczka dzielona jest przez kilku inwestorów. Dawcą kapitału może zostać każdy, kto dysponuje już 100 złotych, ma dostęp do Internetu i dobre chęci. Wystarczy wejsc na portal CapitalClub.pl, wybrać najciekawszy projekt, podpisać umowę i czekać na zyski, które w skali roku mogą osiągnąć nawet 16%.

 

 

Informacja prasowa CapitalClub.pl

 

———————————–

Informacje uzupełniające:

CapitalClub jest serwisem pożyczek bezpośrednich udzielanych spółkom prawa handlowego i osobom prowadzącym działalność gospodarczą (pożyczkobiorcom) przez osoby fizyczne i prawne (pożyczkodawcom). Z usług portalu może korzystać każda osoba posiadająca pełną zdolność do czynności prawnych. Wszystkie zaciągane pożyczki zabezpieczone są wekslem, dzięki czemu pożyczkodawcy mają zapewniony najwyższy poziom bezpieczeństwa prawnego.